‘Adanış Mukaddes Kavga’da 115 karakter öldü

Yapımını FFP Media adına Şenel İlhan’ın üstlendiği, 11 Mart’ta gösterime girecek olan aksiyon türündeki ‘Adanış Mukaddes Kavga’, meşhur aksiyon serisi ‘John Wick’in ölüm rekorunu kırdı.

Dövüş sahneleri ile seyirciyi fazlaca şaşırtmaya hazırlanan film, aksiyon sinemasının son dönemdeki en popüler yapımı ‘John Wick’in tahtına göz dikti. 77 karakterin öldüğü ‘John Wick’in koyduğu çıtayı fazlaca yukarıya taşıyan ‘Adanış Mukaddes Kavga’nın aksiyon sahnelerinde toplam 115 karakter filmin sonunu göremeden ölüyor.

Senaristliği Kalımlı İlhan’ın imzasını taşıyan ve Hankando Akademi çıkışlı hususi dövüş tekniklerinin kullanıldığı ‘Adanış Mukaddes Kavga’, aksiyon sahneleriyle de dikkat çekecek. Filmin yönetmenliğini ”Two Fingers Honey’ ile Arnavutluk beyazperde tarihinin en oldukça izlenen filmine imza atmış yönetmen Buyruk Khalilzadeh’nin üstlendi.

‘Adanış Mukaddes Kavga’, hemen hemen gösterime girmeden 5 ülkeye de satılarak dikkat çekti. Türk sinemasının gelmiş geçmiş en başarıya ulaşmış aksiyon sahneleri olarak tanımlanan görüntüleriyle, ‘Adanış Mukaddes Kavga’ dövüş sporları ve aksiyon sinemasının merkezi sayılan Tayvan, Cenup Kore ve Japonya’da büyük ilgi görmüş oldu. Bu ülkelerin yanı sıra İtalya ve İspanya filmin izlenme satın aldı.

‘Adanış Mukaddes Kavga’nın dövüş ve aksiyon sahnelerinde Kuzgun Akademi kurucusu, filmin aksiyon yönetmeni İlker Can Karagülle ve ekibi de vazife aldı.

Adanmışlar ile karanlık Julius Ailesi arasındaki mukaddes bir haritaya haiz olma mücadelesini mevzu alan film, için İstanbul’un dört bir köşesinde aksiyon sahneleri çekildi.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.