ÇEV Sanat’tan AKM’de dev konser

ÇEV Sanat’ın yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil eden genç müzisyenlerinin performanslarını sergileyeceği 23 Mayıs akşamı AKM’de gerçekleşecek konserde Haldun Dormen onur konuğu olarak açılış konuşmasını meydana getirecek. Projenin sürekli gönüllüsü kıymetli sanatçı Halit Ergenç de gecede yer alarak genç müzisyenlere destek verecek.

Dünyanın yeni nesilde en mühim 30 genç klasik müzisyeninden biri olarak gösterilen Türk çello sanatçısı Jamal Aliyev’in solist olarak sahne alacağı konserde Aliyev Türk enstrümanları ve çello ile doğu ve batı kültürlerini buluşturduğu yeni albümü ‘Illusion’ un ilk seslendirişini gerçekleştirecek.

ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri’nin organize etmiş olduğu ve meşhur orkestra şefi İbrahim Yazıcı’nın yöneteceği konserde ÇEV Sanat’ın genç müzisyenlerinden kemanda Deniz Erten İspir, Ezgi Su Apaydın, Deniz Şensoy, Tabiat Altınok, Duru Önhon ve Defne Güngör perküsyonda Elman Mecid, piyanoda Damla Ece Karataş ve Fikret Uçar, violada ise İklim Özenli ‘Olten Flarmoni Orkestrası’ eşliğinde performanslarını sergileyecekler.

Jamal Aliyev

Jamal Aliyev

23 Mayıs Pazartesi akşamı AKM’de yapılacak ÇEV Sanat Konserinin biletleri satışa çıktı. Biletlere ÇEV Sanat’tan (Whatsapp Hattı: 0536 077 05 05) yada www.biletinial.com dan ulaşabilirsiniz. İş dünyası ve cemaat yaşamının destek verdiği konserin biletlerinden elde edilmiş gelir ile genç müzisyenlerin eğitimlerine katkı sağlanacak.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.