İKSV’den “Çöpler, Kilimler ve Pikseller” atölyesi

British Council Türkiye ve WOW Vakfı tarafınca Mart ayında düzenlenecek WOW Dünya Bayanlar Festivali İstanbul’un, genç bayanların ve kız evlatlarının sanat yöntemiyle güçlenmesini elde eden WOWsers programı, bu yıl ilk kez İKSV Alt Kat tarafınca gerçekleştiriliyor. Tasarımcı ve sanatçı Pınar Akkurt’un uygulamaya ve ileri dönüşüm prensiplerine dayanarak tasarladığı “Çöpler, Kilimler ve Pikseller” atölyesi, Sıkıntılı Tüm ortaklık’in Toplumsal Cinsiyet Eşitliği yaklaşımı “Eşit Bi’ Yaşam” desteğiyle hayata geçiriliyor. Imalathane programı, çöplerin iyi mi süreçlerden geçmiş olduğu, tasarımda motiflerin anlamları, atıkların günlük hayata tesiri ve iş birliğinin gücü benzer biçimde alanlara odaklanıyor.

Atölyenin katılımcıları, Cemiyet Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliği ile WOWsers programına çağrı edilen 18-21 yaş arasındaki Cemiyet Gönüllüsü gençlerden oluşuyor. 17 Şubat-18 Mart tarihleri içinde düzenlenen 10 atölyede Pınar Akkurt ile bir araya gelecek katılımcılar, atıklar ve geri/ileri dönüşüm süreçleri hakkında informasyon edinecek, dönüşüm mevzusunda gözlem yapabilecek, Sıkıntılı Tüm ortaklık tarafınca sağlanan atıkları değerlendirerek yeni tasarım fikirleri geliştirecek, bireysel ve grup halinde üretimler yapacaklar. İKSV Alt Kat’ta meydana gelen imalathane programı, alan ziyaretleriyle de zenginleştirilecek.

19-20 Mart tarihlerinde Müze Gazhane’de gerçekleştirilecek WOW Dünya Bayanlar Festivali İstanbul kapsamında, imalathane süresince üretilen işler sergilenecek ve katılımcı gençler Festival seyircileri ile bir araya gelmiş olarak üretim sürecine dair paylaşımlarda bulunacak.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.