İş Sanat’ta 23 Nisan coşkusu

Türkiye İş Bankası Müzesi’nden 23 Nisan’a Hususi Imalathane Emekleri

İstanbul Eminönü’nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na hususi değişik yaş gruplarına yönelik “Müze Hatıram Atölyesi” ve “Madalya Atölyesi” düzenleniyor.

23 Nisan Cumartesi, saat 11.30’da 2. ve 4. sınıflara hususi olarak hazırlanan ve Müze’de devam eden “Bir Asrın Peşinden” sergisi kapsamında düzenlenen parasız “Madalya Atölyesi”nde çocuklar sergi turu ile başlayıp, çeşitli Türk ve dünya madalya örneklerini tanıtıcı bir sunumla madalyaların özelliklerini inceleyecek ve kendi madalyalarını tasarlayacak. Imalathane emek harcaması toplam 1 saat sürecek.

5 – 6 yaş grubuna hususi olarak hazırlanan “Müze Hatıram Atölyesi”nde ise çocuklar ilkin müzeyi eğitmenler eşliğinde gezecek, bankacılık nesnelerini eski – yeni, geçmiş – gelecek, benzerlik – farklılık kavramları üstünden inceleyip, keşfettikleri nesne ve mekanları, ‘çizgilerimi birleştir’ emek harcaması ve fotoğraf etkinliği ile pekiştirecek. Toplam 1 saat sürecek müze gezisi ve imalathane emek harcaması 23 Nisan Cumartesi, saat 14.00’da başlamış olacak.

Her bir imalathane için kontenjanlar 15 şahıs ile sınırı olan olup, info@isbankmuze.com.tr adresinden kayıt gerçekleştirilebilir, 0212 511 18 04 telefon numarasından informasyon alınabilir.

Yekta Kopan’dan Müze ziyaretçilerine hususi armağan ‘Efe İle Defne’nin Maceraları’

Oldukca yönlü sanatçı kimliğiyle malum yazar Yekta Kopan’ın Türkiye İş Bankası Müzesi ziyaretçisi minikler için hususi olarak yazıya döktüğü ‘Efe ile Defne’nin Maceraları’ kitabı 23 Nisan etkinlikleri katılımcılarına armağan edildi.
‘Efe ile Defne’nin Maceraları’ kitabı Uzman Klinik Psikolog Büşra Tarçalır Erol danışmanlığında hazırlandı, kitabın resimlerini Gözde Eyce resimlerini çizdi, Burcu Ural Kopan ise kitabı yayına hazırladı.

Yekta Kopan

Yekta Kopan

‘Fil Biblosu’nun Başına Neler Geldi?’ adlı öyküde, ikiz kardeşler Efe ile Defne’nin, ailece yaşamış olduğu maceralar anlatılırken, çocuk ve aile ilişkisi üstüne bilgilendirici mesajlar veriliyor ve dürüstlüğün önemi vurgulanıyor. Türkiye İş Bankası Müzesi’nde geçen hikâyeler çizimler ile destekleniyor.
Kitabından yola çıkarak hazırlanan imalathane videosu ise 23 Nisan günü, İş Sanat’ın Youtube kanalından izlenebilecek.

İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nden 23 Nisan’a Hususi Imalathane Emekleri

Türkiye İş Bankası’nın Ankara Millet’taki zamanı binasında kurulan İktisadi Bağımsızlık Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na hususi olarak düzenlemiş olduğu, 8 – 10 yaş arası ufaklıklara yönelik “Müze Hatıram Atölyesi” ve “Dünyanın Parası Atölyesi” ile evlatları konuk edecek.
23 Nisan Cumartesi, saat 14:00’da gerçekleşecek, Müze Hatıram Atölyesi”nde çocuklar ilkin müzeyi eğitmenler eşliğinde gezecek, bankacılık nesnelerini eski – yeni, geçmiş – gelecek, benzerlik – farklılık kavramları üstünden inceleyip, keşfettikleri nesne ve mekanları, ‘çizgilerimi birleştir’ emek harcaması ve fotoğraf etkinliği ile pekiştirecek. Müze gezisi ve imalathane emek harcaması toplam 1 saat sürecek.

Saat 15:30’da ise 8-10 yaş grubunun katılabileceği “Dünyanın Parası Atölyesi” düzenlenecek. Atölyede geçmişten günümüze kadar paranın gelişimini ve geçirdiği safhaları çizgi film gösterimiyle öğrenerek değişik para tasarımlarını, ülkelerin paraları arasındaki farkı ve paranın üstündeki sembollerin anlamlarını öğrendikten sonrasında kendi paralarını tasarlayıp armağan kumbaralarını alacaklar. Müze gezisi ve imalathane emek harcaması toplam 1 saat sürecek.
Parasız gerçekleştirilecek atölyeler için kontenjanlar 20 şahıs ile sınırı olan olup, rezervasyonlar atolye@issanat.com.tr adresinden gerçekleştirilebilir, kayıt için 0312 222 70 66 telefon numarasından informasyon alınabilir.

İş Sanat Youtube kanalı 23 Nisan’a hususi içeriklerle dopdolu

İnci ve Kukla Cancan’ın Maceralarına Ortak Olun

İş Sanat’ın İnci ve kukla Cancan ile evlatları hayal hayatına doğru yolculuğa çıkardığı, Kumbaracı 50 oyuncularının yer almış olduğu Masamda Tiyatro Var dizisinin tüm bölümlerinin yer almış olduğu hususi video, İş Sanat’ın YouTube kanalından ve “Kumbara Dergisi’nin web sitesinden izlenebilir.

İki dost İnci ve kukla Cancan’ın, bir tiyatro oyununun yaratım aşamasına dair lüzumlu tüm detayları edindikleri, dayanışma, hayal kurmanın önemi ve çevre sorumluluğu mevzularında mesajlar veren Masamda Tiyatro Var, her bölümünde değişik konukları ağırlıyor. Yiğit Sertdemir’in yönetmenliğini üstlendiği video dizisinin senaristliği, bununla birlikte İnci karakterini de canlandıran Ceyda Akel’e ilişkin. Kukla Cancan’a ise Şirin Keskin İndere yaşam veriyor. Maske ve kukla tasarımını Candan Seda Balaban’ın yapmış olduğu video dizisi 23 Nisan’a hususi tüm bölümleriyle “Kumbara Dergisi’nin web sitesinden izlenebilir.

“Çocukken Büyüdüm Ben” Video Dizisini Kaçırmayın

İş Sanat’ın yeni dizisi “Çocukken Büyüdüm Ben”, İş Sanat’ın YouTube kanalından ve “Kumbara Dergisi’nin web sitesinden de izlenebilir.

Semaver Kumpanya’nın İş Sanat için hazırladığı video serisinde Terzi Mahmut Bey ve dükkânına gelen kukla İhsan’ın günlük yaşam hakkında sohbetlerine yavaş yavaş kasabanın öteki kukla ve insanları da katılmaya adım atar. Leyla Hanım, Birgül Hanım, İhsan’ın arkadaşları Erkin, Sude ve Buse, Hüseyin Kaptan, Sütçü Salih, Aşçı Hatice, Dedektif Marlon, tiyatro oyuncusu Sarp karakterleri, izleyenlere kuklalarla insanların varoluş farklılıklarına karşın, beraber yaşayabildiklerine tanıklık etme imkânı sunuyor.

Hakan Tabakan tarafınca yazılan oyunun yönetmenliğini Volkan Sarıöz üstüne alıyor. Dekor tasarımı İsmail Hazır, kostüm tasarımı Gökyüzü Öztaş, ışık tasarımı Kaan Aloğlu, kurgunun Caner Kaya’ya ilişkin olduğu dizinin oyuncu kadrosunda ise Mehmet Mevzu, Sarp Aydınoğlu, Onur Şenol, Sibel Altan, Onur Yalçınkaya, Nisan Yenigül ve Metin Alpargun içeriyor
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.