İzleyicileri 1970’li ve 1980’li yılların Türkiye’sine götürecek

Eski Türkiye’den kesitler sunacak

Yapımcılığını Orchestra Content’in yapmış olduğu ve dağıtımını CJ ENM Türkiye’nin üstlendiği, sezonun en merakla beklenen filmi ‘Bergen’, görkemli prodüksiyonu, Türkiye’nin bir periyodunu tekrardan canlandıran görkemli set tasarımı, varlıklı oyuncu ekibi ve çarpıcı hikâyesiyle seyirciyle buluşacak. 4 Mart’ta gösterime girecek filmin biletleri ön satışa çıktı.

Türkiye’nin yaşamış olduğu değişimi de gözler önüne seren ‘Bergen’, dönem emek harcaması, dekor, aksesuar, kostüm ve otomobilleri ile de dikkat çekecek. Film, seyircileri 1970’li ve 1980’li yılların Türkiye’sine götürecek.

Filmin sanat yönetmeni Vahit Yazıcı ve kostüm tasarımcısı Baran Uğurlu, ekipleriyle beraber ‘Bergen’ filmi için esrarengiz bir dönem atmosferi yarattı. ‘Bergen’ kudretli sesi ve konservatuvardan başlamış olan şarkı söyleme tutkusuyla efsaneler arasına girmiş Belgin Sarılmışer’in yaşamını mevzu alıyor. Filmimizde Bergen’i meşhur oyuncu Farah Zeynep Abdullah canlandırdı.

‘Bergen’in yaşam öyküsünü özetleyen filmin yapımcılığını ve yaratıcı yapımcılığını Mine Şengöz, senaristliğini Yıldız Bayazıt ve Gökyüzü Kaygusuz, yönetmenliğini Mehmet Binay ve M. Caner Alper üstlendi. ‘Bergen’de Farah Zeynep Abdullah’la beraber, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran başrolleri paylaşırken; filmin oyuncu kadrosunda Nergis Öztürk, Ali Seçkiner Alıcı, Ahmet Kayakesen, Arif Pişkin, Şebnem Sönmez, Nurcan Eren ve Suzan Kardeş şeklinde birbirinden yetenekli adlar yer aldı. ‘Bergen’in müzikleri ise usta sanatçı Mazlum Çimen’e ilişkin.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.