Ulusal Reasürans Oda Orkestrası konseri İş Sanat YouTube kanalında

İş Sanat ve Ulusal Reasürans iş birliğinde gerçekleşen Ulusal Reasürans Oda Orkestrası’nın konseri 13 Nisan Çarşamba, saat 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalında klasik müzik severlerle buluşacak. Orkestra şefi Hakan Şensoy yönetimindeki konserin solisti ise flüt sanatçısı Sonat Sözer olacak.
Antonio Vivaldi’nin “Il gardellino” adlı flüt konçertosu, Gabriel Faure’ün “Fantasie Op. 79”, Arthur Barbosa’nın “Scarpin Suite” ve “Choreando” eserleriyle doğadan esin alan repertuvarın yer almış olduğu konser, ilk yayınlanma tarihinden itibaren İş Sanat’ın YouTube kanalında parasız izlenebilir.

Konserin solisti Sonat Sözer, konservatuvar eğitiminin peşinden Paris’te Ecole Nationale de Musique “Conservatoire Marcel Dupré”deki François Veilhan’ın sınıfına kabul edildi. Ondan sonra Conservatoire National Région de Saint Maur’da Philippe Lesgourgues ile çalışmalarını sürdüren sanatçı dünyaca meşhur flüt virtüözü James Galway’den eğitim aldı.
Türkiye’nin önde gelen senfoni orkestraları ile solist olarak sahne alan, yurtiçi ve yurt haricinde mühim konser salonlarında resitaller, oda müziği konserleri veren Sonat Sözer, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nda flüt grup şef yardımcılığı görevini sürdürüyor.

Konser, ilk yayınlanma tarihinden itibaren İş Sanat’ın YouTube kanalında erişime açık olacak.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.