Simon Bolivar Senfoni Orkestrası genç müzisyenler içn İş Sanat’ta

Uzun bir aradan sonrasında İstanbul’da, İş Sanat sahnesinde, seyircisiyle buluşmaya hazırlanan dünyaca meşhur Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası, 6 ve 7 Nisan’daki konserlerinin arkasından sürpriz bir konser vermeye hazırlanıyor.

Christian Vasquez

Christian Vasquez

Konservatuvar ve güzel sanatlar lisesi öğrencilerine hususi olarak düzenlenecek parasız konser 8 Nisan Cuma saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek. Konsere katılmak isteyen öğrenciler rezervasyon@issanat.com.tr web sitesinden rezervasyon yapabilecekler.

Andrés David Ascanio

Andrés David Ascanio

Genç müzisyenlere hususi üçüncü konserin repertuvarında Amerikalı ve Latin Amerikalı bestecilerin eserleri yer ediniyor. Konserin ilk bölümünde orkestrayı Andrés David Ascanio yönetecek. Leipzig Filarmoni Orkestrası, Rotterdam Filarmoni Orkestrası, Viyana Radyo Senfonisi, Rusya Devlet Senfonisi, Tokyo Filarmoni ve Singapur Senfoni Orkestrası şeklinde dünyanın saygı duyulan orkestralarını yöneten orkestra şefi Christian Vasquez’in batonu devralacağı konserin ikinci bölümünde ise Leonard Bernstein’ın unutulmaz eseri “Batı Yakasının Hikâyesi” müzikalinin orkestraya uyarlanan senfonik dansları da seslendirilecek.




Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.