Beyaz perdenin yıldızları Çocuk Filmleri Festivali’nde geleceğin sinem

Çocuklarla bir araya geldiler

Evlatların sıhhatli bir hobi edinmelerine, sanatla alakalı üretim gerçekleştirmelerine, sinemayla tanışmalarına ve erken yaşta beyazperde kültürü edinmelerine rehberlik etme hedefi ile meydana gelen 18. Internasyonal Çocuk Filmleri Festivali’nin 11 – 15 Nisan tarihlerinde gerçekleşen imalathane ve film gösterimleri İBB Mahalle Evleri’nden evlatların yoğun iştirakı ile gerçekleşti.

TÜRSAK Vakfı Başkanı Cemal Okan

TÜRSAK Vakfı Başkanı Cemal Okan

Festival süresince Örnektepe, Sulukule ve Zafer Mahalle Evleri’nde beyazperde ve kültür sanat alanında önde gelen isimlerle ortalama bin çocuğun iştirakı ile atölyeler gerçekleştirildi. Meşhur yönetmen ve yapımcı Murat Şeker “Yönetmenlik”, senarist ve yönetmen Ali Tanrıverdi “Yaratıcı Yazarlık”, ödüllü görüntü yönetmeni Meryem Yavuz “Görüntü Yönetmenliği”, Altın Portakallı yönetmen ve senarist Emre Kavuk “Yönetmenlik’’, tiyatro oyuncuları Fatma Yılmaz ve Mert Arat “Oyunculuk ve Drama”, BKM’nin sevilen programı Güldüy Güldüy ekibinden Eda Döğer ve Dora Dalgıç “Oyunculuk”, yapımcı Erkan Gültekin “Film Yapım”, yazar ve yayıncı Gülşah Koryürek “Okuma Tiyatrosu” atölyeleri ile çocuklarla bir araya geldi.

Ali Tanrıverdi

Ali Tanrıverdi

Atölyelerin peşinden çocuklar her gün Müze Gazhane’de ücretsiz bir şekilde “Kaptan Pengu ve Arkadaşları”, “Maşa ile Koca Ayı 4”, “Süper Köpek ve Turbo Kedi”, “Karlar Kralı Ölçü 2”, “Renkli Balık”, “İstanbul Muhafızları: Yüzyılın Muhafızları” filmleri ile çocuklar beyaz perdenin tadını çıkarttı. CJ ENM Türkiye’nin kıymetli katkıları ve BG Film, Fikrigün Film, Film Artı, Neher Production ve Siyah Martı Animasyon Stüdyoları’nın yardımıyla toplam 5 günde gerçekleşen film gösterimlerine ortalama 400 çocuk katıldı.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.